Dobrodošli u slijepo crijevo interneta

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3

Go down 
Autor/icaPoruka
kuza

Broj postova : 443
Registration date : 09.09.2008

PostajNaslov: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   pet stu 07, 2008 1:29 am

-evo i taj dan je dosao nakon vise od 8 godina cekanja fallout3 je tu.....

- krenulo je sa najboljim serijalom ikad napravljenim za pc fallout 98 g.,pa fallout2 99 g. i onda Fallout Tactics koji je izasao 99/00 g.
i slobodno morem reci da je moje misljene o ovoj igri da spada medju prvih 5 najboljih igara ikad

- prva igra o kojo sam pogledal video clipove a da su joj bili vjerni prikaz....nakon instalacije malo sam cackal po setup-u da sredim detalje oko grafike i key-bindove te ostala sranja (detalji na max uz 6xfsaa 4xaa i igra dere u 70 fps ko mutava sa hrpom ljudi na screenu) i dok sam ju pokrenul ostal sam tak sokiram fenomenalnom optimizacijom engina da nemam reci kak to dobro ide....u cijeloj igri sam naletel na samo jedan znacajan bug...mislim za danasnje vreme izbacit igru na trziste samo sa jednim bugom je ravno hodanju po vodi,igra obiluje humorom al onim tzv. pametnim humorom gdi ima dosta fori iz monty pythona i iz pun kufer ostalih stvari iz zivota i opce kulture...jos samo igra se odvija u nuklearnoj postapokalipsi,cyberpunk kultura zaglavljena u stilu iz 60-ih godina...smijeh zagarantiran

- sada malo objektivnije misljenje...ako ste fan ranih verzija igre budete nesumnjivo uzivali i u ovoj...a ako niste...sanse su vam 50-50 da vam se igra svidi ili zgadi......sad zakaj.....igra je FP-shooter uglavnom (uglavnom zato jer mozete tzv. "on the fly" igru pritiskom na tipku prebacit u turn based mode u kojem imate odredjeni broj action pointova pa takticki odredit kojeg lika budete i kam ga budete roknuli ruka,noga,lakat glava...a sve to ima odredjene posljedica na njega) ale ne onaj freneticni still shootera u stilu farcry-a u kojem ja uletim ja ispickam i ja odem(ako sve ide oke)....morate pazit kolko nosite opreme i koju opremu nosite uopce...sve ima svoju tezinu (osim streljiva kojeg morete imat u tisucama komada pred kraj igre npr. za minigun...kaj mi nije jasno zakaj al sad nejdemo u takve detalje).....

- cijeli washington u omjeru 1 naprema 1...al to nije sve i cijeli washington district of columbia je u omjeru 1 na 1...znaci imate oko cirka 500km kvadratnih prostora za istrazivanje(istina bog u igri to ne izgleda tak ogromno al vjerujte mi da imate dobrih 40-60 sati ako ocete sve pronjusiti i sve pobit)

- questova vise nego dovoljno...al igru je moguce zavrsit ako se drzite samo story line questa mada neznam zakaj bi neko samo to odigral
- dobar,los,zao sistem igranja.....biti good guy u igri je tak jebeno tesko da je nezamislivo skoro,svi te oce skratit za glavu za malo love ili malo opreme koju imas na sebi...zao je puno lakse odigrat jer te onda 50% ekipe ne napada jer si bad ko i oni sami...a mozda je naljbolji balas biti ono neutralac za svoju korist....

- moja ocjena igri 10/10 ako ste fan serijala...ako niste 8/10...nadam se da sam vam pomogel odlucit se i da ju vredi isprobati
[Vrh] Go down
Korisnički profil
foksi
Big Tuna

Broj postova : 517
Registration date : 14.02.2008

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   pet stu 07, 2008 3:08 am

Igrao sam nekih sat vremena i igra je vrlo obećavajuća. Iznenađen sam kak mi glatko radi s obzirom da mi je komp star 2 godine. Imam par pitanja:

1. Tam u Vaultu 101 sam klao neke radioaktivne žohare pa sam jeo njihovo meso, ima li to kakvih posljedica za mog lika osim što će mu pišalina svjetlit u mraku?

2. Došao sam u onaj prvi grad, tam me lijepo dočekao šerif, malo smo počavrljali... I onda sam mu spizdio 3 metka u čelo i opljačkao njegovo mrtvo truplo... Uglavnom zanima me jel mogu ja tak okolo haračiti i ubijati likove kak mi se prohtije? Pretpostavljam da ću propustit neke sporedne questove ali ću svejedno moći završiti igru?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kuza

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   pet stu 07, 2008 10:31 am

1. pa ovak sve kaj jedes i pijes je radioaktivno...to nemres izbjec...al imas par item-a poput Radaway infuzije kojom mices radiaciju iz tijela za određen postotak....dok skupis 1000 rada mrtav si...a sve ispod ima neki odredjen efekt na tvoje tijelo u obliku gubitka neke statistike zbog radiation sickness-a

2. apsolutno da da...mores ih sve pobit (ako oni tebe prije ne roknu)...glavne likove vezanje za radnju nemres roknut jer cim se pojavis kod njih ide dialog screen pa ne dobis priliku da ih roknes...vec isprobano Smile

3. thx marach
[Vrh] Go down
Korisnički profil
foksi
Big Tuna

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   pet stu 07, 2008 4:52 pm

Ona Skullptura verzija od 2.5gb je patila od dosta žestoke padavice ali sam skužil da radi stabilno ak ne slušam radio preko Pip Boya.
Skroz sam zakačen. Već dugo se nisam tak brzo uživio u neku igru. Fucking awesome Very Happy

Malo je problematično kaj moreš pokupiti baš svaki jebeni predmet na kojeg naletiš.... a ja, kakav sam lakom i neumjeren, nemrem ništ ostaviti... pa obavim jedan quest i moram nazad do onog dućana jer mi je pun inventar flaša, tanjura, tostera, rabljene odjeće, škart željeza i sličnih pizdarija Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
latz

Broj postova : 391
Registration date : 18.04.2008

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   pet stu 07, 2008 5:12 pm

daj kuza objasni kak se ona racunala hakiraju?

e ja bi drage volje to igral... ali meni se tak jebeno needa one dijaloge dok dobivas misiju slusati a kamoli citati...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kuza

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   sub stu 08, 2008 11:00 am

- ovak se hackiraju racunala : naravno pod uvijetom da ti je sience skill dovoljno visok.......dok dojdes u hacking screen zanimaju te samo textualne rijeci....one ostale znakove ignoriraj poput ":,ߤ@-*?" i slicno
- hackira se na principu "trial and error" znaci kliknes na neki textualni slog onda ti on izbaci 2/4 ili 3/4 ili 5/7 rijeci je tocno u tom slogu...pa onda pregledas ostale slogove i trazis kolko slova iz tog sloga odgovara njima jer da bi hackiral stroj u pravilu ti trazis password i pogadjas tocnu rijec....dok pogodis rijes koja ima npr...4/4 ili 7/7 tocnih slova....cestitam hackiral si terminal
[Vrh] Go down
Korisnički profil
foksi
Big Tuna

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   sri stu 12, 2008 1:01 pm

Završil sam igru jučer. Sam završetak priče mi nije bil nekaj posebno, ali sve u svemu igra je fantastična. Igral sam ju ovih tjedan dana neprestano makar mi se ponekad konstantno rušila - fala bogu da napravi autosave svaki put kad uđeš u novu zonu. Postoji hrpa stvari za otkriti pored glavnih questova i stvarno se isplati istraživati svuda. Svima koji još nisu odigrali, najtoplije preporučujem :)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3   

[Vrh] Go down

teleći pogled --- moj osvrt na Fallout3
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.